Tabletka przyszłości, koniec z starzeniem i kontuzjami?

//Tabletka przyszłości, koniec z starzeniem i kontuzjami?

Zakończono badania kliniczne nad tabletką przyszłości. W trakcie badań sprawdzano bezpieczeństwo tabletek oraz ich dawkowanie. Nad pigułka pracuje Armia USA oraz firma MetroBiotech.

MetroBiotech na swojej stronie wyjaśnia, że opracowała szereg zastrzeżonych związków prekursorowych dla „dinukleotydu nikotynamidoadeniowego (NAD+)”, który jest bardzo ważny dla wszystkich żywych komórek organizmu. To obniżone poziomy NAD+ odpowiedzialne są za starzenie i liczne choroby, w tym dysfunkcję mitochondriów, stany zapalne i inne powiązane choroby. Poziomy te spadają z wiekiem i w chwili stanów zapalnych.

SOCOM nawiązała współpracę z przemysłem, instytutami badawczymi i laboratoriami w celu pobudzenia badań komercyjnych. SOCOM zamierza przetestować pigułki w przyszłym roku.

„Te wysiłki nie polegają na tworzeniu cech fizycznych, które nie istnieją już naturalnie. Chodzi o zwiększenie gotowości naszych sił do misji, poprzez zwiększenie wydajności, które zwykle spadają wraz z wiekiem” – tłumaczy komandor Tim Hawkins, rzecznik SOCOM.

Takie pigułki mogą znacząco pomóc w rekonwalescencji urazów oraz długości pracy dla Armii żołnierzy, więc jest to krok, który zostawiłby doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę dłużej w Armii. Takie rozwiązanie pozwoli redukować koszty szkolenia najlepszych.

Czy tabletką przyjmie się także w obrocie komercyjnym? Z takimi właściwościami może cieszyć się dużym zainteresowaniem.

 

Źródła:

LINK

https://breakingdefense.com/2021/06/socom-to-test-anti-aging-pill-next-year/

 

2021-07-02T10:36:17+02:00
Ta strona używa plików cookie i usług stron trzecich. Korzystająć z serwisu akceptujesz ich postanowienia i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z polityką RODO POLITYKA PRYWATNOŚCI Zgoda