Bez zastrzyku, czyli nowoczesne metody podawania leków.

//Bez zastrzyku, czyli nowoczesne metody podawania leków.

Zrobimy zastrzyk” – to zdanie potrafi zestresować niejednego dorosłego oraz większość dzieci. Zadajemy sobie pytanie czy tego leku nie można przyjąć inaczej, mniej inwazyjnie? Oprócz powszechnie znanych form podania leków takich jak drogi enteralne (przez przewód pokarmowy) czy paraenteralne (podanie pozajelitowe) rozwijają się m.in. transdermalne formy podania leków, które nie dość, że gwarantują komfort przyjęcia leku to jeszcze niosą nadzieję, że przy takiej formie podania biodostępność substancji leczniczej będzie większa, a działanie niepożądane leku będzie mniejsze. Nie wspominając o wartości dodanej w postaci braku konieczności podawania zastrzyku.


Warto wspomnieć, że nad innowacyjnymi formami podawania leków pracuje polski startup z Wrocławia – firma Biotts, która rozwija autorskie technologie transportu leków i receptury leków w obszarze onkologii, dermatologii oraz chorób autoimmunologicznych. Od tego roku firma Biotts współpracuje z amerykańskim producentem systemów transdermalnych – Tapemark przy stworzeniu i komercjalizacji technologii aplikacji autorskiego nośnika MTC-Y, pozwalającego dostarczać duże cząsteczki przez skórę.

2021-05-28T13:33:49+02:00
Ta strona używa plików cookie i usług stron trzecich. Korzystająć z serwisu akceptujesz ich postanowienia i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z polityką RODO POLITYKA PRYWATNOŚCI Zgoda