Nowopowołany Hub #biotech ma szanse stworzyć polską „dolinę medyczną”

//Nowopowołany Hub #biotech ma szanse stworzyć polską „dolinę medyczną”

W innowacjach i biotechnologii czas ma największe znaczenie. Wyścig po innowację czyli rejestracja i opatentowanie produktu zgodnie z możliwościami legislacyjnymi danego kraju nie jest bez znaczenia. Nowopowołany HUB biotechnologiczny ma stwarzać odpowiednie warunki do szybkiej rejestracji produktu. Zgodnie ze słowami dr hab. Radosław Sierpiński, prezesa ABM powołany Warsaw Health Innovation HUB ma wspierać rozwój biotechnologii, a docelowo ma pomóc Polsce stać się ważnym graczem na rynku #biotech w Europie oraz na świecie.

Platforma jest unikatowa z uwagi na partnerstwo sektora publicznego z biznesem. Do tej pory firmy biotechnologiczne w Polsce nie miały wyraźnego wsparcia rządowego, natomiast powołana instytucja ma znacząco ułatwiać  „szybkie przekształcanie pomysłów w produkty, procesy i usługi, uwzględniające interesy rozwojowe polskiego sektora biomedycznego i konieczność niezależności Polski w zakresie bezpieczeństwa lekowego i produktów medycznych. To także możliwość inwestycji w polskie technologie i najlepsze zespoły badawcze z kraju”.

Postanie HUBu biotechnologicznego to krok milowy w rozwoju polskiej biotechnologii, zwłaszcza w kontekście jej konkurencyjności na rynku zagranicznym.

Źródło: Puls Medycyny
https://pulsmedycyny.pl/prezes-abm-chcemy-rozwijac-biotechnologie-i-innowacje-tworzyc-podwaliny-pod-polska-doline-medyczna-1119310

2021-06-14T23:48:44+02:00
Ta strona używa plików cookie i usług stron trzecich. Korzystająć z serwisu akceptujesz ich postanowienia i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z polityką RODO POLITYKA PRYWATNOŚCI Zgoda